TsubasaSS
Captain Tsubasa (NES) - Nishikigaoka (にしきがおか) [Takım Tanıtımları Bölüm #1] - Printable Version

+- TsubasaSS (https://tsubasa.sozdesozluk.com)
+-- Forum: Oyunlar (https://tsubasa.sozdesozluk.com/forumdisplay.php?fid=185)
+--- Forum: Captain Tsubasa (NES) (https://tsubasa.sozdesozluk.com/forumdisplay.php?fid=214)
+--- Thread: Captain Tsubasa (NES) - Nishikigaoka (にしきがおか) [Takım Tanıtımları Bölüm #1] (/showthread.php?tid=562)

Pages: 1 2

Captain Tsubasa (NES) - Nishikigaoka (にしきがおか) [Takım Tanıtımları Bölüm #1] - Retro Gamer - 29.10.2019

~Captain Tsubasa (NES) - Nishikigaoka (にしきがおか) [Takım Tanıtımları Bölüm #1]~
Merhabalar dostlar. Bugün sizlerle birlikte yepyeni bir seriye başlıyoruz. Serimizin adı, Captain Tsubasa (NES) - [Takım Tanıtımları]. Bu seride, Captain Tsubasa (NES) oyunundaki bütün takımları tek tek tanıyacağız. Ve de gereken yerlerde birlikte analiz edeceğiz. Keyifli bir mini seri olmasını planlıyorum açıkçası. Mutlu Daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım!

~Nishikigaoka (にしきがおか) - Takım Hakkında Genel Bilgi~
Takımın Kaptanı: Bu takımın belirli bir kaptanı yok.
Takımın Dizilişi: 4-3-3

[Image: ZfZouu.png]
Takımdaki Özel Oyuncular: Bu takımın herhangi bir özel oyuncusu yok.
Bu Takımla Ekstra Levelsiz Oynayabilmeniz İçin Şifre:
[Image: mzTRBb.png]
Takımın Stat Değerleri:
[Image: exYhhH.png]

~Nishikigaoka (にしきがおか) - Takımın Genel Gücü~
Öncelikle, Nishikigaoka oyunun ilk takımı olduğu için ne ben, ne de siz fazla bir güçlü yön beklemiyorsunuzdur. Big Grin  Aslında pek yanılmıyoruz. Takımın öyle aman amanlık bir yanı yok. Stat değerleri olarak kalecilerinden başlamak gerekirse eğer... Kalecileri bizim Morisaki'nin level 1 hali ile birebir aynı. Pas çok kötü olmasa da yakalama cidden büyük bir açık veriyor kaleye gelen şutlara karşı. Yumruk ta orta düzeyde denebilir. Kalecileri orta ile kötü arasında diyebiliriz kısaca. Ne çok güven verir, ne de kaleyi boş gibi hissettirir.. Mutlu FW-CF-MF hattına bakacak olursak... 8 çalım, 8 pas ve 7 şut değerlerini görüyoruz. Bu FW-CF-MF hattının ofansif değerleri. Defansif değerleri ise, 8 kayma, 8 pas kesme ve 5 marke. FW-CF doğal olarak defansif açıdan kötü olsa da MF hattının da bu yönden açık vermesi hoş olmamış bu takım için... Şut statları da içler acısı desem yeridir! Big Grin Çalım ve pas ortalama ile kötü arası denebilir. DF hattına bakacak olursak... Ofansif statlar hücum hattı ile aynı. Defansif statlarda ise kayma ve pas kesme 8 yerine 9'a çıkmış. Defans bizim Nagano, Iwami ve Kisugi gibi oyuncularımız için biraz tehlikeli. Kayme ve pas kesme değerleri sayesinde bizim, bu saydığım 3 oyuncumuzdan top kapabilirler. Stat değerlerine de baktıktan sonra rakip genel anlamda 7, 9, 10 ve 11 numaralı oyuncular üzerine oynayacaktır tahminimce. Kalemize gelen şutların birçoğunu Morisaki'nin yumruk ile çıkarabileceğine eminim. Yakalama gene riskli olacaktır ama denenebilir. Rakibin öyle çok aman amanlık bir şut statı yok neticede. Ama gene de yakalama seçeneği biraz kumar, haberiniz olsun... Dil Ofans hattının paslaşmalarını çok ta zorlanmadan durdurabileceğimize eminim. Gene de Oda, Nakazato, Nagano ve Iwami gibi kazma oyuncularımızı geçebileceklerinden biraz emin gibiyim. Defansif olarak ise Tsubasa'nın şutlarını çok ender keserlerse keserler. Ama Kisugi konusunda, rakibin üzerine şut çekersek büyük ihtimal durduracaklardır. Tsubasa dışında gene denenebilir ama Tsubasa'ya karşı pek bir şey yapamaz defans hattı. Son olarak kalecileri ise deneyimli bir oyuncu tarafından rahatlıkla kova edilebilir. Neticede Morisaki'nin level 1 hali ile aynı statları... :)

~Nishikigaoka (にしきがおか) - Takımın Güçlü Yönleri ve Zayıflıkları~
Güçlü yönleri neredeyse yok gibi bir şey. Ama gene de defans hattının kayma ve pas kesme değerleri fena değil. Kalecileri ise ağırlıklı olarak yumruk yaparsa, Kisugi, Nagano ve Izawa gibi oyuncularımızın düz şutlarını çıkarabilir bazen. Tsubasa konusunda ise kaleci orta sahadan çektiği bir şutu ya tutar ya tutamaz. Big Grin Tabii, arada şans eseri de olsa belki Diving Head ve Röveşata'yı kurtarabilir. Ama bunun için Güçlü Yumruk falan yapması lazım. Veyahut Güçlü Yakalama. Rakibin açıkları, zayıf yönleri ise şunlar. Orta ile düşük arası olan hücum gücü. Orta ile düşük arası olan defans gücü. Ve kalecilerinin düşük yakalama değeri. Bu takıma önerim sıkı paslaşmaları ve oyuncularımızla pek fazla 1e1'e girmemeleri. Hücum güçleri ortada çünkü... Ceza içinden şut vururlarsa gol atma ihtimalleri biraz da olsa artar. Kaleye ne kadar yakın, o kadar iyidir. Bunun dışında pek te bir tavsiye veremem bu takıma. Mutlu Ben elimden geleni yaptım, gerisi onlarda artık.

Nishikigaoka takımının analizi bu kadar. Minamiuwa'da görüşmek üzere...

RE: Captain Tsubasa (NES) - Nishikigaoka (にしきがおか) [Takım Tanıtımları Bölüm #1] - phylosofia - 30.10.2019

Eline sağlık gerçekten güzel başlık olmuş. :)

Ve seri olması gerçekten güzel olur. Bi daha ki bölümü bekliyorum. Göz Kırpma

Cvp: Captain Tsubasa (NES) - Nishikigaoka (にしきがおか) [Takım Tanıtımları Bölüm #1] - Proto Zenon - 30.10.2019

Takımın Taktiğinin Fotografını atmanı öneririm ben 4-2-4 şeklinde demiştim ancak başka düşünceler de olabilir

RE: Captain Tsubasa (NES) - Nishikigaoka (にしきがおか) [Takım Tanıtımları Bölüm #1] - Retro Gamer - 30.10.2019

Takımın Dizilişi: 4-2-4'nin altında zaten var ya ss. :')

Cvp: RE: Captain Tsubasa (NES) - Nishikigaoka (にしきがおか) [Takım Tanıtımları Bölüm #1] - Proto Zenon - 30.10.2019

Ben de gözükmemişti fotograf onun için yazmıştım

RE: Captain Tsubasa (NES) - Nishikigaoka (にしきがおか) [Takım Tanıtımları Bölüm #1] - Retro Gamer - 30.10.2019

Tamam sorun değil. Mutlu Arkadaşlar, beğendiyseniz ve farklı bir görüşünüz olduysa yorumlarda belirtebilirsiniz. Sizin ilginize göre bu seri devam edecek. Ne kadar ekmek o kadar köfte yani... :)

RE: Captain Tsubasa (NES) - Nishikigaoka (にしきがおか) [Takım Tanıtımları Bölüm #1] - akdeniz - 30.10.2019

Morisaki ile Catch kesinlikle yapmayın, ilk maçta bile. Big Grin Hatta Wakabayashi dışında hiçbir kaleciyle Catch denemeyin bu oyunda.

Takım dizilişinin 4-2-4 olduğunu sanmıyorum, CT1'de tüm rakiplerin dizilimi zaten başlama vuruşunda öyle ve 4-3-3 dışında bir dizilimi zaten biz de kullanamıyoruz. Tüm rakiplerin 4-3-3 olduğu düşüncesindeyim, takım kadroları da zaten bunun aksine bir şey söylemiyor. Mutlu

Misal Iwami en ileri uçta ama 6 numara Mutlu

Emeğine sağlık. :)

Cvp: RE: Captain Tsubasa (NES) - Nishikigaoka (にしきがおか) [Takım Tanıtımları Bölüm #1] - Proto Zenon - 30.10.2019

4-2-4 deme sebebim benim de görünüş açısından evet bu oyun da 4-3-3 hariç bir taktik yok

Tamamdır, dizilişi 4-3-3 olarak düzelttim. :)

RE: Captain Tsubasa (NES) - Nishikigaoka (にしきがおか) [Takım Tanıtımları Bölüm #1] - JairoM59 - 30.10.2019

Her ne kadar bu oyunla aramda iyi denecek kadar bağ olmasa da, takip ediyor olacağım bu konuları. Mutlu